Home INFO Потресна исповед на ќерката на Цеца Ражњатовиќ

Потресна исповед на ќерката на Цеца Ражњатовиќ

реклама:G Natural

Очигледно поттикната од гостувањето на нејзината мајка на ТВ Пинк, каде за првпат после многу години се отвори темата за апсењето на Цеца, Анастасија пред своите многубројни фанови откри што и се случувало во раното детство.

“Замислете, имате 4 години и четири пушки ви се вперени во главата додека отворате очи наутро и се будите. Ќе ги замолам квази политичарите да не се изјаснуваат околу тоа како нивните деца патат поради некои наслови во медиумите, бидејки јас, на свои четири години неможев ниту да стигнам да видам било какви наслови, туку само четири пушки вперени во мојата слепоочница! Мислам дека ова беше доволно за да бидам апсолутно истраумирана. Мислам дека вашите деца прошле сосема добро. А нашите последици од голготата која ја пројдовме, тоа не е важно нели? Тоа што не изиграваме жртви и не се вадевме на големо насилство кое го доживеавме на четири и шест години, е значи дека не се случило. Срам да ви е!”

За потсетување, Анастасија имала 4 години, а Вељко 6 кога нивната мајка беше уапсена во својот дом и помина одреден период во притвор но и куќен притвор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------