Home INFO „Олошот постојано се буни зошто е олош“ Јелена Карлеуша рапали по Цеца...

„Олошот постојано се буни зошто е олош“ Јелена Карлеуша рапали по Цеца и ќерка и

реклама:G Natural

Не стивнуваат реакциите по гостувањето на Цеца во емисијата „ХИТ твит“ на Телевизија Пинк и нагодувањата за тоа дали правилно или не, постапила со тоа што ја напуштила емисијата пред самиот крај.

Како и вообичаено и по овој скандал се јавила и Јелена Карлеуша со која Цеца постојано се суди заради најразлични изјави во медиумите, Карлеуша со свои постови на Инстаграм без да бира зборови ја напраднала пејачката и нејзината ќерка Анастасија.

Во продолжение прочитајте во целост што се Јелена сподели по повод емисијата и апсењето на Цеца.

– Се додека осудени криминалци во оваа земја си даваат за право полицијата која ги апси поради кривични дела да го нарекуваат „срам и малтретирање“, оваа земја ќе биде шега. Гледам дека Цеца баш убаво ја научила својата ќерка да лаже и да зборува како полицијата и држела четири пушки вперени во глава кога имала четрии години? – Багро, полиција не нишани во деца, но за тоа тато Аркан нишанел и старо и младо – напишала Јелена.

– Како ќерка на полицаец кој ја апсеше Цеца Ражнатовиќ поради најтежок злочин, застанувам во одбрана на полицијата. Олошот постојано се буни зошто е олош – додала во написот.

По ова веднаш се огласи и Анастасија.

– А ти, будало контрадикторна не си порасната за да ја коментираш пваа тема. Секако веќе си неважна и твојот збор не е вреден ниту еден динар. Последен пат ќе ти се обратам, за да не мислиш дека си важна.

– Те молам немој да продаваш морал, не глуми и не почнувај теми за кои тебе никој не те прашува. Го гледам овој тво перформанс „Среќен роденден“ кој го сними за твојот љубовник и можам да ти кажам дека тоа е нешто најдобро што си го испеала. Ако можеш стави го на Јутјуб, ќе имаш милион прегледи за 24 часа. Ти гарантирам. Можеби ќе бидеш пред мене на трендинг.

Следеше и одговор на Јелена.

– Гледам дека ќерката на воениот злосторник повторно ми се обраќа. Еве, последен пат ќе се занимавам со неважни ликови како што е она, па да и одговорам: Убаво е што јавно признаваш дека постојано ја гледаш мојата пи***, јасно е дека и мојата пи*** пее подобро од тебе, да е поубава и дека има повеќе харизма и талент. За трендингот на кој на Балканот сум неприкосновена, бидејќи сум број 1 со недели. Ти не си ниту во рангот со јутјуберите – и врати Јелена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------