Home INFO Потресна сцена: Јелена Карлеуша се збогува од мајка си (ВИДЕО)

Потресна сцена: Јелена Карлеуша се збогува од мајка си (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Популарната српска пејачка денес се збогува од својата мајка Дивна, која на 61 година ја изгуби битката со тешката болест.

Видно потресена, пејачката едвај стоела на нозе, а откако Дивна била погребана и се слошило, пренесува српски Блиц.

Итно била сместена во автомобил и однесена веројатно во својот дом.

Покрај семејството и пријателите, последна почит на покојната Дивна Карлеуша и оддале многу познати личности од српскиот јавен живот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------