Home INFO Потресно видео: Вака Цеца пред 14 години се прости од Тоше...

Потресно видео: Вака Цеца пред 14 години се прости од Тоше Проески

18
реклама:Лето во Банско

Неговата младост згасна за момент, во страшна сообраќајна несреќа, а празнината која што остана, и после 14 години сеуште се чувствува.

На вечното почивалиште пред 14 години, покрај неутешното семејство, Тоше Проески во солзи го испратија и голем број на пријатели и колеги.

Меѓу нив беше и Цеца Ражнатовиќ која исто така тешко ја поднесе оваа голема загуба, а од својот драг колега и пријател се прости во солзи.

„Го испратив на последниот пат, но во секој случај тој живее во сите наши срца низ своите песни и дела…“- рече Цеца

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------