Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Познатиот турски актер оди зад решетки, обожавателките во шок!

Познатиот турски актер оди зад решетки, обожавателките во шок!

реклама:G Natural

Познатиот турски актер Озкан Денис (48) кој публиката во Македонија најдобро го познава по улогите во сериите „ Истанбуслата невеста“ и „Судбина“ можно е да заврши во затвор заради насилсво врс неговата поранешна сопруга Фејза Актан.

Со наоди кои таа ги презентирала во судот и по птретходна пријава таа го добила случајот врз бившиот сопруг за напад врз неа.

Се чека истрагата целосно да заврши и судт да се изјасни каква ќе биде казната која што за вакво обвинение е од 6 меседи до година ипол.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------