Home INFO Пред неколку години ги скрши срцата на милиони девојки а денес Рики...

Пред неколку години ги скрши срцата на милиони девојки а денес Рики Мартин има нова причина за славење

реклама:G Natural

Горд сум што можам да кажам дека сум среќен хомосексуалец. Благословен сум таков каков што сум. Денеска си признав и ја прифатив својата хомосексуалност како дар што ми го подарил животот – изјави пред неколку години Рики Мартин и ги скрши срцата на милиони девојки на планетава.

Денес Рики е во среќна хомосексуална врска со својот избраник Жван Јосуф а неодамна го добија и своето четврто дете.

„Роден е нашиот син Рен Мартин-Јосеф“, напиша кратко пејачот со фотографија со сопругот и синот, а воодушевените обожаватели веднаш почнаа да му честитаат.

Синчето Рен се придружил на браќата близнаци, Матео и Валентин (11) и 10. месечната сестра Луција. Парот за доаѓањето на приновата се пофалил на социјалните мрежи.

На повеќе од 1,3 милиони луѓе им се допадна сликата за само неколку часа.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------