Home INFO Прекрасна е: Ова е сопругата на Ерос Рамацоти

Прекрасна е: Ова е сопругата на Ерос Рамацоти

реклама:G Natural

Марика Пелегринели е триесетгодишна актерка и модел кој го освои срцето на шармерот Ерос Рамацоти.
Парот се венча во јуни 2014 година, а на церемонијата Марика носеше Валентино фустан на кој беше испишана омилената песна на парот со ноти и виолински клучеви.

Првиот брак на Рамацоти беше со швајцарскиот модел Мишел Хунзикер од 1998 до 2002 година и од него ја има 22-годишната ќерка Аурора.
Неговиот хит „Più bella cosa“ бил посветен токму на Мишел, кога сè уште биле во врска.

Од бракот со Марика Ерос ја има 6-годишната ќерка Рафаела Мариа. Марика ја роди Рафаела на само 23 години, кога сè уште беа во врска. Синот Гаврио го доби во бракот на 26-годишна возраст.

На огромна радост на неговите обожаватели, Ерос Рамацоти ќе одржи концерт и во Скопје во ВИП Арената, на 30 септември 2019 година.

View this post on Instagram

9️⃣????????????????

A post shared by @ciocverdegatta ♉️???? (@maricapellegrinelli) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------