Home INFO Природата го возвраќа ударот: Се откина огромен леденик , туристите мораа да...

Природата го возвраќа ударот: Се откина огромен леденик , туристите мораа да бегаат (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Туристите на Исланд морале да се спасуваат бегајки од таканаречената ,,смрзната плажа” , откако голема санта мраз се откинала од леденик.

Моментот кога мразот се откинува од големиот леденик го снимил еден туристички водич.

Леденикот се наоѓа на југозапад на Исланд , а делот што се откинал создал големи бранови , така што туристите морале бргу да се спасуваат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------