Home INFO Природен лек против настинка- едноставен а делува експресно

Природен лек против настинка- едноставен а делува експресно

реклама:G Natural

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 2 лажици цимет во прав
  • 1 децилитар вода

Подготовка:
Во еден децилитар млака вода промешајте ги медот и циметот. Мешајте се додека медот не се стопи.
Напитокот конзумирајте го два пати во денот, во рок од три дена. Медот и циметот можете да ги конзумирате и без да ги мешате во вода.
Доколку ви е полесно, направете си количина за неколку дена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------