Home INFO Роналдо ќе го вози најскапиот автомобил во историјата

Роналдо ќе го вози најскапиот автомобил во историјата

реклама:Велигден со Стаф

Најпопуларниот светски фудбалер Кристијано Роналдо ќе го купи најскапиот автомобил во историјата, Бугати Ла Вотур Ноир, кој беше претставен на саемот во Женева минатиот март на 110-годишнината од овој производител и кој чини неверојатни – 11 милиони евра.

Интересно, Роналдо воопшто нема да жали пари за автомобилот и ќе биде едиснтвен што ќе го има овој ѕвер на тркала, со две седишта и со максимална брзина која може да ја достигне од 420 километри на час.

Роналдо е познат колекционер на скапоцени автомобили и неговата гаража е преполна со „бесни ѕверови“ кои вредат од 200.000 евра до неколку милиони евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------