Home INFO Саша Ковачевиќ вложи милион долари за нов бизнис! Еве колкава плата ќе...

Саша Ковачевиќ вложи милион долари за нов бизнис! Еве колкава плата ќе имаат неговите вработени!

реклама:Велигден со Стаф

Заработката од долгогодишните настапи, Саша Ковачевиќ реши да ја инвестира во нов бизнис.

Миленикот на женската публика вложи милионски суми во отворањето на својот нов бизнис, ресторан во Белград.

Ковачевиќ деноноќно бил посветен на својот нов проект и будно го набљудувал опремувањето на својот нов локал кој се отвори вчера и привлече огромно медиумско внимание.

Дека пејачот ќе стави акцент на квалитетот и услугата во својот ресторан говори и фактот што нарачал печка за пица која е единствена во Белград и чини колку еден мал стан.

Зе менито ќе се погрижат 6 врвни готвачи кои наводно Ковачевиќ ќе ги плаќа околу 1000 евра месечно. За беспрекорната атмосфера во ресторанот ќе се грижи персонал од околу 30 лица а се шпекулира дека и сите вработени ќе земаат месечна плата која е на доста завидно ниво.

Тим од врвни менаџери ќе го водат локалот, бидејќи Саша, како што во една прилика навел не е тип кој знае да наредува и да спроведува авторитет.

– Спиеше само по неколку часа дневно, бидејќи кога немаше настапи постојано беше во ресторанот со мајсторите, понекогаш буквално и по 20 часа. Со оглед дека се е средено и ресторанот се отвори, планира малку да се одмори од се, а кон средината на Ноември го очекува турнеја во Америка, изјавил извор близок до пејачот за српскиот магазин Ало.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------