Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Се ожени Девито, гостите потпишале договор пред да влезат на свадбата

Се ожени Девито, гостите потпишале договор пред да влезат на свадбата

реклама:Лето во Банско

Раперот Давид Љубеновиќ попознат како Девито денеска тајно се заколнал на вечна љубов на својата девојка која досега ја нема покажано во јавноста.

Девито ја сврши својата девојка пред неколку месеци, а денес парот застанал на лудиот камен и тоа пред едвај 70-тина гости.

Тој целата организација ја извел во тајност, а од своите гости барал да потпишат договор за доверливост, а тој на секој од нив заборавил да користат мобилен телефон како не би се појавиле во јавноста снимки и видеа.

Свадбата се одржува во познат белградски ресторан, а вработените на новинарите им кажале дека ништо не смее да коментираат, бидејќи и тие потпишале договор.

Инаку тој ја запроси својата девојка на многу необичен начин, па наместо прстен и купи златен часовник.

-Наместо свршенички прстен, купив два исти часовници во различно злато. Едниот е женски, другииот машки, отрки во една прилика тој.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------