Home INFO Северина повторно ги прекрши мерките во Србија! Еве колкава казна плати!

Северина повторно ги прекрши мерките во Србија! Еве колкава казна плати!

реклама:G Natural

Хрватската пејачка Северина, намерно или не, по втор пат ги прекрши мерките на Владата на Србија.

Таа вчеравечер е уапсена во Белград, откако од страна на полицијата била затечена во својот автомобил за време на полициски час.

Како што дознава Пинк.рс, пејачката се согласила веднаш да плати казна во износ од 50 000 српски динари.

Таа двапати го менувала исказот пред полицијата, односно еднаш се правдала дека го прекршила полицискиот час бидејки мора да оди во аптека, но потоа ја сменила приказната па кажала дека само сакала да го препаркира својот автомобил.

Ова не е првпат пејачката да ги прекрши мерките. Минатиот месец, таа била затворена во изолација, откако не ги почитувала мерките на претпазливост откако се вратила од Швајцарија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------