Home INFO Шер се враќа на музичката сцена! Еве ги деталите!

Шер се враќа на музичката сцена! Еве ги деталите!

реклама:G Natural

Шер најави дека во Септември излегува во продажба нејзиниот нов студиски албум “Closer to the truth”.
Таа се враќа на светската музичка сцена по долги години пауза. Познатата црнокоса пејачка немаше издадено албум од 2013 тата година.
Во меѓувреме Шер доби улога во филмот »Mamma Mia 2«, чија премиера се очекува наскоро.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------