Home INFO “Шпанска серија” на повидок: Еве што има да каже бившиот на Елена...

“Шпанска серија” на повидок: Еве што има да каже бившиот на Елена Велевска

реклама:G Natural

Со отворено писмо до јавноста, нашата најпозната фолк пејачка Елена Велевска ги потврди гласините за развод и го обвини сопругот Марјан за семејно насилство.

Знам дека е покрената бракоразводна парница, немам добиено документи, но бев известен од адвокатот на 27 јули. Денеска за порталот „Вистина.мк“ се огласи Марјан Мирчески, сопругот на Елена Велевска.

Познатата пејачка го обвини Мирчески за семејно насилство кој за „Вистина.мк“ изјави дека сѐ уште живеат заедно во семејната куќа во Охрид.

– Треба да процените какви комплименти даваше таа претходно за мене.. Сега одеднаш сум станал семеен насилник што е кривично дело – вели Мирчески.

Елена и Марјан беа во брак 11 години и имаат три деца.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------