Home INFO Си личат ли? Ова е сестрата на Лепа Брена (фото)

Си личат ли? Ова е сестрата на Лепа Брена (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Познатата српска пејачка Лепа Брена во периодов ужива на својата јахта, крстарејки по Медитеранот.

Пејачката многу често и со гордост ги покажува своите синови и својот сопруг, а имавме можност и да го видиме нејзиниот брат.

Меѓутоа, Брена има и сестра, со која во моментов уживаат на заедничко патување.

Нејзиното име е Фaкета и со години живее во Канада, заедно со сопругот Зоран и двете ќерки!

Факета ретко доаѓа во Србија но е во постојан контакт со својата сестра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------