Home INFO СКАНДАЛ ВО ТВ ПИНК : Цеца ја напушти емисијата по расправија во...

СКАНДАЛ ВО ТВ ПИНК : Цеца ја напушти емисијата по расправија во ТВ емисија (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Гостувањето во емисијата „ХИТ твит“ фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвика во јавноста а и во телевизијата Пинк бура од реакции.

Имено таа како што и спомна во емисијата по 17 години конечно можела да го сретне српскиот политичар Чедомир Јовановиќ и пред целата јавност да му се обрати зошто била уапсена и притворена за случајот „Сабја“.

Имено по воведот за карантин и коронавирусот од страна на водителката Цеца ја наметна темата со нејзината изјава:

„Петходните власти ме истренираа како да знаеа дека ќе дојде коронавирусот“.

Зборувајки за односот со Чедомир таа изјави со кој за прв пат се запознале во живо за време на емисијата, рече:

Разликата е во тоа што вие мене ме апсевте, а јас вас не“.

По голема раправија откако Цеца кажа се што имаше на таа тема во своја одбрана, го напушти студиото.

Погледнете подолу видео од нејзиното заминување, и целата емисија „ХИТ ТВИТ“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------