Home INFO Скапоцени вили изгореа до темел: Пожарот во Калифорнија проголта милиони долари, еве...

Скапоцени вили изгореа до темел: Пожарот во Калифорнија проголта милиони долари, еве кои познати останаа без кров над глава!

реклама:G Natural

Не престанува огнената стихија во Калифорнија.

Пожарот избил во четвртокот а бројот на жртви порасна на 31.
Над 200 луѓе се сметаат за исчезнати и се трага по нив.

Десетина илјади луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови а меѓу нив и многу познати личности.

Ким Кардашијан, Алиса Милано, Кејтлин Џенер, Џерард Батлер, Вил Смит, се само дел од јавните личности кои морале да се евакуираат.

Џерард Батлер на социјалните мрежи постави слика од остатоците од неговата вила погодена од пожарот.

 

View this post on Instagram

 

Update from us

A post shared by Caitlyn Jenner (@caitlynjenner) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------