Home INFO Снимка која збуни милиони гледачи: Каде исчезнуваат автомобилите?

Снимка која збуни милиони гледачи: Каде исчезнуваат автомобилите?

реклама:G Natural

Видеото на Твитер го објавил новинар и водител, а самоит прознал дека не сфатил за што станува збор се додека не прочитал во коментарите.
Илјадници луѓе ја гледаа оваа снимка објавена на Твитер на која возилата како да изчезнуваат во ѕидот.

Станува збор за случајно настаната оптичка илузија: моторите и автомобилите, всушност вртат налево целосно нормално, но тоа не се гледа затоа што “авторот“ ова видео го снимил од кров.

Погледнете ја снимката:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------