Home INFO Со емотивна порака, Карлеуша се прости од Исидора Бјелица

Со емотивна порака, Карлеуша се прости од Исидора Бјелица

реклама:Велигден со Стаф

На своја 52 годишна бозраст, познаата српска писателка Исидора Бјелица ја изгуби битката со тешката болест.

Многу познати личности се простија со неа упатувајки емотивни пораки преку социјалните мрежи.

Една од нив е и Јелена Карлеуша, која во многу наврати и пружаше поддршка на писателката во борбата со карциномот. И самата Јелена поради истата болест ја изгуби својата мајка Дивна.

На својот Инстаграм профил, пејачката ја објави пораката која Исидора и ја пратила која почина нејзината мајка Дивна.

“Нашите животи на Земјата се само дел од патот. Единственото нешто што има смисла е она што го оставаме како трага позади нас. Колку не паметат, толку големи сме биле. Патувај, драга Исидора, остави трага која не може да се ибрише. Сега нема болка, нема проблеми и препреки. Само чиста енергија на која вистински и припаѓаш.”


.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------