Home INFO Со месеци нама да може да застане на нозе! Дарко Лазиќ сеуште...

Со месеци нама да може да застане на нозе! Дарко Лазиќ сеуште е во критична состојба!

реклама:G Natural

Бившата сопруга на пејачот Дарко Лазиќ, неговата сегашна девојка, родителите и роднините, сите заедно чекаат пред вратите на одделенитео за интензивна нега во болницата во Земун со надеж да добијат добра вест за неговата здравствена состојба.

Според изјавите на лекари од болницата, Дарко е сеуште во критична состојба но е постабилен од вчера.

Докторите успеале да ги стабилизираат сите животни функции на повредениот пејач кој вчера настрада во страотна сообраќајна несреќа.

Според изјавите на добро упатени извори, тој нема да биде во состојба да застане на нога со месеци.

Скршена му е вилицата, ребрата, неговата нога се изместила од колкот и има скршеници на неколку места.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------