Home INFO Сопственикот на клубот кај што Шабан Шаулиќ настапи за последен пат, во...

Сопственикот на клубот кај што Шабан Шаулиќ настапи за последен пат, во жал раскажал…

реклама:G Natural

На погребот на фолк пејачот Шабан Шаулиќ се појавил и сопственикот на клубот „ВИП“ во Минхен каде што пејачот настапил последен пат.

Иван раскажал за медиумите дека Шабан до сега е единствениот кој 30 години настапувал и го полнел клубот, и тоа дека неговото заминување остава голема болка кај оние што го сакаа како човек и уметник.

-На 4 мај се договаравме да прославиме 30 години успешна соработка, но за жал, тој не напушти.

Сепак решивме на тој ден во знак на сеќавање да организираме голем настан, каде што ќе ги пуштаме негови песни и снимки кои што ги одбележаа овие 30 години соработка, вели сопственикот на клубот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------