Home INFO Српската манекенка која се самоуби е ќерка на позната новинарка и познат...

Српската манекенка која се самоуби е ќерка на позната новинарка и познат музичар: Еве кои се нејзини родители!

реклама:G Natural

Манекенката и водителка Марија Ќурчиќ која вчера извршила самоубиство во својот стан, е ќерка на Ана Мари Ќурчиќ, позната презентерка и дописничка во Белград за Ал Џазира.

Ѓорѓе Ќурчиќ, таткото на починатата Марија е еден од најпознатите гитаристи во Србија, член на бендот Дел Арно.

Како што пренесуваат медиумите од соседството, манекенката се обесила во својот стан.

Родена е во Белград, а од мајчина страна потекнува од Конго.
Марија била модел и тв водител од својата 16 та година.

Работела и како промотер и организатор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------