Home INFO Сте пробале ли црна лимонада? Вистински еликсир за организмот

Сте пробале ли црна лимонада? Вистински еликсир за организмот

реклама:Лето во Банско

Состојки:
1 литар вода
60 милилитри свежо исцеден лимон
1/4 лажичка активен јаглен (една таблета)

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и ломонадата е подготвена! Доколку сакате поинтензивен вкус, додајте повеќе лимон!
Пијалакот се служи ладен.

Активниот јаглен нема вкус, но многу е здрав, бидејќи има способност да ги исфрли сите штетни состојки од телото, па на тој начин ја намалува подуеноста.

Активниот јаглен има неверојатна моќ при намалувањето на холестеролот, а исто така е одличен и за подмладување на кожата. Иако активниот јаглен не го впива алкохолот, помага во брзо отстранување на другите токсини кои придонесуваат за труење и затоа е добар против мамурлук.

Сепак, внимавајте, бидејки долготрајната употреба на повисоки дози може да ја наруши апсорпцијата на хранливи материи од гастроинтестиналниот тракт како и да предизвика проблеми со варењето на храната.Ste probale

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------