Home INFO Стигна веста за тешката повреда на Неимар!

Стигна веста за тешката повреда на Неимар!

реклама:Лето во Банско

Бразилската ѕвезда Неимар (31) се здоби со навистина тешка повреда на натпреварот против Уругвај. Лекарскиот тим потврди дека на Неимар му се скинати вкрстените лигаменти на левото колено, како и менискусот. Ваквиот вид на повреда бара мирување многу месеци.

Само повредата на предните вкрстени лигаменти ќе го оддалечи од терените најмалку шест месеци, но во овој случај постои можност 31-годишниот Бразилец да отсуствува уште подолго.

Претпоставките се дека опоравувањето на бразилскиот ас ќе трае меѓу седум и девет месеци.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------