Home INFO Супер занимација за по дома: Гледајте аурора во живо (видео)

Супер занимација за по дома: Гледајте аурора во живо (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Видливоста на позатата аурора бореалис обично трае од декември до април, меѓутоа патувањата на местата од кои таа најдобро се забележува се забранети поради пандемијата на коронавирусот.

Но, за среќа нема да морате во целост да го пропуштите овој настан и тоа благодарение на истражувачкиот тим кој поставил камера во местото Черчил во Манитоба, Канада (познато по тоа што овозможува неверојатен поглед кон аурора),
Со помош на поставената камера, ќе можете да ја набљудувате поларната светлина без мака, од удобноста на вашиот дом.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------