Home INFO ВИДЕО: Еве каква е атмосферата на најскапата венчавка во историјата

ВИДЕО: Еве каква е атмосферата на најскапата венчавка во историјата

реклама:Велигден со Стаф

Што друго освен екставаганција може да се очекува од венчавката на ќерката на еден од најбогатите луѓе во светот!

Оваа недела во брак ќе стапат Иша Амбани, ќерката на најбогатиот човек во Индија, тајкунот Мукеш Амбани и Ананд Пирамал, син на друг индиски милијаредер.

Како што и се очекува од свадба на милијардери, оваа венчавка ќе конкурира за титулата најекстравагантна и најскапа.

Прославата за венчавката ќе трае 10 дена, а за своите гости, Амбани закупил дури пет луксузни хотели со пет ѕвезди во индискиот град Удајпур, до каде што ќе патуваат со дури 100 приватни авиони.

Главната церемонија ќе се одржи во домот на Амбани во Бомбај, кој имал 27 катови.

Иша и Ананд веридбата ја прославиле на италијанското езеро Комо со 600 гости, а на прославата им пеел Џон Леџенд.

На приватната забава пред венчавката им пеела Бијонсе, која се пофалила со фотографија на својот профил на Инстаграм.

View this post on Instagram

My New Life ❤????????‍❤‍????‍????

A post shared by Isha Ambani (@ambani.isha) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------