Home INFO Светот полуде: Најскапата заштитна маска во светот, чини 1,5 милиони долари (видео)

Светот полуде: Најскапата заштитна маска во светот, чини 1,5 милиони долари (видео)

реклама:G Natural

Компанија за накит од Израел, во моментов работи на најскапата заштитн маска во светот.

Ќе биде изработена од бело злато и дијаманти, а ќе се продаде по цена од 1.5 милиони долари.

Маската со бело злато ќе биде украсена со 3.600 бели и црни дијаманти но и со ефикасни N99 филтри на барање.

Наводно, маската е нарачана од страна на кинсеки државјанин кој живеел и работел во САД.

По се изгледа дека оваа маска нема да е практична, со оглед на фактот дека тежи 270 грама, односно е скоро 100 пати потешка од типичната заштитна маска.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------