Home INFO Тамара Тодевска се здоби со уште едно музичко признание

Тамара Тодевска се здоби со уште едно музичко признание

реклама:G Natural

На фестивалот „KengaMagjike“, кој се одржува во Тирана, Албанија, Тамара Тодевска беше прогласена за најдобар интернационален артист.

Тамара се претстави со нејзината нова песна „Monsters“, чии автори се Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а текстот е на Коста Петров.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------