Home INFO “Тесла” се обрука на сопствената промоција, загубија над половина милијарда евра (видео)

“Тесла” се обрука на сопствената промоција, загубија над половина милијарда евра (видео)

реклама:Велигден со Стаф

За време на претставувањето на електричниот камионет Сајбертрак на компанијата Тесла,во еден моменет неочекувано пукнало наводно непробојното стакло на возилото.

Шефот на дизајнот, Франц фон Хозхаусен фрлил метална кугла за време на демонстрацијата во левиот преден прозор, а стаклото пукнало пред сите.

Компанијата со овој потег изгубила на вредност, така што основачот на Тесл останал без скоро 770 милиони долари, објави Форбс.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------