Home INFO Трагедија: Се самоуби синот на Тина Тарнер

Трагедија: Се самоуби синот на Тина Тарнер

реклама:G Natural

Синот на пејачката Тина Тарнер 59 – годишниот Крејг Тарнер е пронајден мртов во својот стан во Калифорнија. Обдукцијата покажала дека сам си пукал во главата од пушка сачмарка.
Тина Тарнер имала с18 години кога го родила Крејг во врската со саксофонистот Рејмонд Хил. Кога славната пејачка во 1962 година се омажила за Ајк Тарнер, тој го посвоил Крејг како свој син.
Веста за смртта на синот Тина Тарнер ја добила во Берлин каде присуствува на Неделата на модата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------