Home INFO Уапсен е Алек Болдвин: Познатиот актер повторно бил насилен

Уапсен е Алек Болдвин: Познатиот актер повторно бил насилен

реклама:G Natural

Портпаролот на полицискиот оддел за Би-Би-Си изјавил дека актерот Алек Болдвин бил притворен и се соочил со обвинение за напад.

Ова не е прв пат 60-годишниот Болдвин да има проблеми со законот. Тој во 2014 година, беше уапсен поради неуредно однесување.

Наводното насилство се случило во Менхетен, кога во кавга која избила поради паркинг место, актерот физички нападнал човек.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------