Home INFO Убава вест за љубителите на „Игра на тронови“, ќе се снима „Куќа...

Убава вест за љубителите на „Игра на тронови“, ќе се снима „Куќа на змејот“

реклама:Велигден со Стаф

Кабелската мрежа HBO потврди дека нарачала изработка на нова серија од универзумот на „Игра на тронови“, чие дејство би се случувало пред настаните што беа раскажани во оваа култна серија.

Дејството на новата серија би било поставено 300 години пред настаните во „Игра на тронови“ и ја раскажува приказната за семејството Таргеријен, соопшти HBO.

Според некои најави, серијата би требало да го носи името „Куќа на змејот“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------