Home INFO Убод од комарец? Еве како експресно да го спречите чешањето

Убод од комарец? Еве како експресно да го спречите чешањето

реклама:Лето во Банско

Доколку во моментот не располагате со некој лосион за смирување на кожата по убод од комарец, значи имате потреба од следниот совет.

Постојат растенија, кои поседуваат природни антибактеријски и смирувачки својства.

Да речеме на пример црешата ( или вишната), магдоносот и нането.

За да си помогнете за ублажување на чешањето, по убод од комарец, само испасирајте свежи листови од некое од овие растенија и со добиената каша намачкајте го засегнатото место. Преврзете го местото со завој или ставете фластер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------