Home INFO Уште еден доказ дека не треба да возите под дејство на алкохол...

Уште еден доказ дека не треба да возите под дејство на алкохол (видео)

реклама:G Natural

Младиот Вилијам Едмонд во алкохолизирана состојба седнал зад воланот на неговиот камионет.

24-годишниот возач охрабрен од алкохолот, решил да ја напушти бензинската пумпа спектакуларно, па со камионетот завршил директно во продавницата.

Возачот мислел дека ќе се извади од белјата вадејки го задниор дел од својата регостарска табличка, заборавајки дека во денешно време секој објект е под видео надзор.

Секако, на полицијата и биле потребни помалку од 24 часа за да го идентификуваат и лоцираат.

Вилијам бил уапсен и обвинет за невнимателно возење и бегство од местото на несреќата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------