Home INFO Вака изгледа кога леташ со најскапиот авионски билет (видео)

Вака изгледа кога леташ со најскапиот авионски билет (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Кејси Неистат, познат Јутјубер доби необичен подарок од авиокомпанијата Etihad Airways.

Кејси доби на подарок лет од авиокомпанијата, а престојуваше во Etihad A380, исклучително скапа приватна соба во авионот.

Како што вели блогерот, станува збор за хотел на небо.

Не е познато која би била точната цена на летот со Etihad, но според Business Insider повратен билет на релација Њујорк – Абу Даби во луксузен авион чини 31.000 долари за едно лице или 41 000 долари за две лица.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------