Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Вељко славеше и пееше со пола естрада на прославата за новородениот син...

Вељко славеше и пееше со пола естрада на прославата за новородениот син (видео)

реклама:G Natural

Семејството Ражнатовиќ на чело со гордиот татко Вељко но и баба Цеца направија вистинско спектакуларно прославување по повод синчето Жељко.

Многубројната фамилија, но и естрадата, присуствуваа на незапаметениот настан.

Се било гламурозно и со вкус, а Вељко не одолеал, па запеал.

Имено, Ражнатовиќ се фатил за микрофонот и ја отпеал песната „Само оваа ноќ“ од Саша Матиќ.

Да потсетиме, Богдана Ражнатовиќ се породи вчера, а породувањето било направено со помош на царски рез и го направил докторот Миленко Порочиќ кој ја породил и Цеца два пати.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------