Home INFO Вечерва директен пренос на Евровизија во поинакво издание

Вечерва директен пренос на Евровизија во поинакво издание

реклама:G Natural

Вечерва во 21 часот на Македонската Телевизија ќе се емитува специјалната емисија за годинешното издание на Евровизија.

Како што е веќе познато заради коронавирусот овој музички настан годинава е одложен па оганизаторите решија наместо натпревар со победници да направат специјално двочасовно шоу изјавил извршниот продуцент на Евровизиското тв-шоу Зитце Бекер.

Во вечерашното шоу со наслов “Eurovision Europe Shine a Light“ ќе имаме можност да ги видиме и запознаеме сите учесници заедно со нашиот претставник Васил Гарванлиев, а ќе уживаме и во настапите на голем број досегашни победници меќу кои и Марија Шерифовиќ.

Како ќе изгледа Евровизиското шоу гледаје оваа вечер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------