Home INFO Вечерва директен пренос на Евровизија во поинакво издание

Вечерва директен пренос на Евровизија во поинакво издание

SHARE

Вечерва во 21 часот на Македонската Телевизија ќе се емитува специјалната емисија за годинешното издание на Евровизија.

Како што е веќе познато заради коронавирусот овој музички настан годинава е одложен па оганизаторите решија наместо натпревар со победници да направат специјално двочасовно шоу изјавил извршниот продуцент на Евровизиското тв-шоу Зитце Бекер.

Во вечерашното шоу со наслов “Eurovision Europe Shine a Light“ ќе имаме можност да ги видиме и запознаеме сите учесници заедно со нашиот претставник Васил Гарванлиев, а ќе уживаме и во настапите на голем број досегашни победници меќу кои и Марија Шерифовиќ.

Како ќе изгледа Евровизиското шоу гледаје оваа вечер.

РЕКЛАМИ:
Loading...