Home INFO Заради објава на слики од синот Северина треба да плати 250 000...

Заради објава на слики од синот Северина треба да плати 250 000 евра

реклама:G Natural

Откако минатата година го загуби старателството над синот за хрватската пејачка Северина никако да завршат судските проблеми.

Ако може да им се верува на балканските медиуми Севе треба да плати 250 000 евра заради објавување на фотографии од нејзиниот син Александар заради загрозување на неговата безбедност, како што се тврди во обвинението.

Пејачката објавила две фотографии од синчето на социјалните мрежи и заради тоа за првата фотографија пресудата е 5000 евра а за втората е далеку по голема, се вели во пресудата потврдена од Второстепениот суд во Дубровник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------