Home INFO „Ѕвездата е родена“: Цел свет е воодушевен од оваа изведба (видео)

„Ѕвездата е родена“: Цел свет е воодушевен од оваа изведба (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Британецот Кевин Фрешвотер по улиците во Лондон застануваше луѓе, барајќи од нив да ги довршат стиховите.
Кевин “налета” на Шарлот, која со својот глас веднаш стана сензација.

Таа ја испеа песната „Shallow“ од филмот „Ѕвездата е родена“, која ја изведуваат Лејди Гага и Бредли Купер.

Видеото од изведбата на Твитер собра неверојатни 24 милиони прегледи за само еден ден.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------