Home INFO Вработен на каса запамтил податоци од кредитни картички, па почнал да ги...

Вработен на каса запамтил податоци од кредитни картички, па почнал да ги користи за онлајн купување!

реклама:Лето во Банско

Благајник вработен на каса во шопинг центар во Токио, ја искористил својата фотографска меморија за криминални цели.

Тој успеал да запомни податоци од кредитните картички на околу 1300 купувачи, со цел да ги искорити нивните пари.

Неидентификуваниот блгајник бил уапсен минатата недела, откако со податоци од туѓа картичка онлајн купил чанта вредна 2600 долари, пренесува Си-Ен-Ен.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------