Home INFO ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска и утре променливо со дожд

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска и утре променливо со дожд

реклама:Велигден со Стаф

Денеска според метеролозте не очекува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Поголема нестабилноста ќе има во јужните делови од земјава каде врнежите ќе бидат пообилни (над 15 л/м2), проследени со почести грмежи и засилен ветер.

Минималните температури во интервал од 10 до 19, а максималните од 20 до 26 степени.

Во Скопје, денеска и утре променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи.

Минималната температура до 14, а максималната ќе достигне до 25 степени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------