Home INFO Задоволен од престојот: Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш за персоналот на хотелот...

Задоволен од престојот: Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш за персоналот на хотелот во Грција

реклама:ХитКујна канал

Фудбалската ѕвезда Кристијано Рналдо заедно со неговото семејство првиот дел од одморот го помина во луксузен хотел на југот на Грција.

Изнајмувањето на претседателскиот апартман за еден ден фудбалерот го чинеше 9.000 евра.

„Кристијано Роналдо бил задоволен со услугата и на персоналот на хотелот, кој неговиот одмор го направил совршен, а кој не им допуштил на папараците да бидат ниту блиску до нив, па како благодарност им дал бакшиш од 20.000 евра“ пишува шпански „АС“.

Португалецот одморот го продолжи на француската ривиера, во Сент Тропе.

Наскоро Роналдо ќе мора да се врати во Торино затоа што екипата тргнува на летна турнеја.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“