Home INFO Нова песна од ДНК: Oдлично сработено видео кое совршено го надополнува моќниот...

Нова песна од ДНК: Oдлично сработено видео кое совршено го надополнува моќниот текст

реклама:G Natural

Момците од ДНК деновиве се актуелни со својот нов хит.

Спотот за новата песна “Горе или доле” ги разбранува емоциите на фановите, а одлично сработеното видео совршено го надополнува моќниот текст.

Режисер на спотот е Даниел Јовески. ДНК како и досега соработуваат со нивниот композитор и продуцент Лазар Цветкоски, автор на повеќе домашни хитови.
Тој и Панчо заедно ја напишаа музиката. Панчо е автор на текстот,Лазар на аранжманот.

Никогаш не возете под дејство на алкохол е силната порака која ја испраќаат Андреј и Панчо.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------