Home INFO Заврши операцијата на Дарко Лазиќ! Еве го исходот!

Заврши операцијата на Дарко Лазиќ! Еве го исходот!

фото: Инстаграм
реклама:ХитКујна канал

Како што информира српскиот Блиц, во болницата во Земун заврши хируршката интервенција над пејачот Дарко Лазиќ.

Оперативниот зафат траел околу два часа.

За среќа, лекарите успеале да го запрат внатрешното крварење.

По операцијата Дарко е вратен на одделението за интензивна нега, а во секој момент се очекува медицинскиот тим да соопшти нови ингормации за состојбата на Лазиќ.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“