Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ѓорѓе Давид во психичка криза по несреќата останува во притвор

Ѓорѓе Давид во психичка криза по несреќата останува во притвор

реклама:Лето во Банско

Агонијата по сообраќајната несреќа што ја доживеа рок музичатрот Ѓорѓе Давид пред границата во близина на Куманово нема крај, па извори блиски велат дека по настанот тој неможе да се собере а побарал и стручна помош.

Извор близок до пејачот за српска „Република“ открива дека Ѓорѓе се чувствува лошо и не може да спие по несреќата:

– Џорџ не е добро! Иако физички е речиси целосно закрепнат, психички воопшто не е. Бара психијатар, не може да спие, слуша лелеци и врисоци, пред очи постојано му се сцени од несреќи. Не знаеме како ќе се опорави од ова, дефинитивно му треба разговор – вели изворот.

Ѓорѓе моментно не може да ја напушти Македонија и му се одземени документите, што дополнително влијае на неговата психа:

– На предлог на Основното јавно обвинителство Куманово, на странски државјанин кој учествувал во тешка сообраќајна незгода кај Табановац изречени се мерки на претпазливост – привремено одземање на патни и други исправи (лична карта и возачка дозвола) за преминување на државата. граница и обврска за пријавување во Судот – информираат од државното обвинителство во Скопје – соопштија вчера од Обвинителство.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------