Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive „Ѕвездите на Гранд“ завршуваат вечерва со големо финале и двајца наши финалисти

„Ѕвездите на Гранд“ завршуваат вечерва со големо финале и двајца наши финалисти

реклама:Лето во Банско

Ниту пандемијата не го спечи музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ да ја заврши годинешнава сезона.

Иако со мала пауза и претумбации на кандидати заради корона вирусот сепак гледачите можеа секоја сабота да ги гледаат натпреварувачите и жирито кое од емиија до емисија беа се по жестоки во раправиите меѓу себе.

Во веќерашното финале од шоуто ќе се натпреватуваат 16 финалисти од 4 земји, а македонија има двајца претставнизи кои ја очекуваат вашата поддршка.

Мите Стоилков и Марија Груевска со своие вокални способности и шоу на сцената ќе се обидат да ја освојат публиката на балканов која вечерва одлучува кој ќе биде победник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------