Home INFO “Ја упропастив кариерата, дрогата ми го уништи животот”: Уапсен Гаги Џогани

“Ја упропастив кариерата, дрогата ми го уништи животот”: Уапсен Гаги Џогани

реклама:G Natural

Српското семејството Џогани некогаш беше познато по нивниот популарен бенд „Фанки Џи“.

Денес, за жал единственото нешто по кое се актуелни во медиумите се скандалите.

Гаги Џогани вчеравечер е уапсен во Белград, откако полицијата кај него пронашла две ќесички кокаин.

Тој подолго време бил корисник на кокаин, а тоа и беше главната причина поради која од него се разведе познатата пејачка Анабела Буква.

По разводот тој призна дека ја тепал Анабела за време на бракот, но „дека тоа не е ништо страшно“.

Си ја упропастив кариерата, дрогата ми го уништи животот, вака зборуваше Гаги неодамна за пеколот кој го прошол користејки дрога.

Танчерот наводно почнал да користи кокаин кога имал 38 години. Изминативе пет години воопшто не користел наркотици, но очигледно хонорарот од учеството во едно реално шоу ми го заматил мозокот.

По распитот во полицијата, Џогани е пуштен дома.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------