Home INFO Ја загуби битката: Почина најдобриот текстописец во регионот

Ја загуби битката: Почина најдобриот текстописец во регионот

реклама:G Natural

На 68 годишна возраст, во болнички услови почина Марина Туцаковиќ.

Марина, која е автор на текстовите на голем број поп, рок и фолк хитови во поранешна Југославија, почина на 68 години по долга битка со ракот на дојка.

Состојба дополнително се влошила во изминатите денови откако се заразила со коронавирусот.

Текстови на Туцаковиќ ги пееја многу естрадни ѕвезди, како Тоше Проески, Цеца, Северина, Оливер Мандиќ, Здравко Чолиќ, Лепа Брена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------