Home INFO Јавните личности “удрија” по Путин: Мадона сподели потресни сведоштва од Украина

Јавните личности “удрија” по Путин: Мадона сподели потресни сведоштва од Украина

реклама:G Natural

Веќе неколку дена светот е во шок и неверување по нападот на Русија врз Украина.
Светската популација јавно и дава поддршка на Украина, а голем дел од познатите личности не ја пропуштија приликата да го критикуваат рускиот претседател Владимир Путин за превземените воени дејствија.

“Путин ги прекрши човековите права, сака да го избрише постоењето на Украина како држава. Претседателе Зеленски сите сме со вас. Се молиме за вас и вашата земја!” – порача поп иконата Мадона, објавувајки потресно видео на својот Инстаграм профил.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------